
Od 18 lat szefową placówki jest Aneta Chmiel, która obchodziła dzisiaj (07.03.) jubileusz 30-lecia pracy zawodowej związanej z środowiskiem osób z niepełnosprawnościami, którą rozpoczynała w 1994 roku w strukturach Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zagórowie z Siedzibą w Michalinowie Oleśnickim.
Stosy kwiatów i strumień życzeń popłynęły dziś do cenionej kierownik od kadry i uczestników WTZ, a także od Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki, dyrektor PCPR Karoliny Kowalskiej, szefowych WTZ Babin i Słupca – Hanny Przybyły i Karoliny Tamborskiej oraz kierownik ŚDS Lucynowo Izabeli Rusik.
___________&&&&&&_________
Aneta Chmiel – Pracownik Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zagórowie z Siedzibą w Michalinowie Oleśnickim od 1994 roku, a od 2005 roku Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Michalinowie Oleśnickim.
Swoją pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami zaczęła jako nauczyciel w OREW w Zagórowie, a później w WTZ. Jej ambitna postawa, inicjatywa i zaangażowanie w sprawy środowiska osób z niepełnosprawnością sprawiają, że Warsztat Terapii Zajęciowej prężnie się rozwija, co owocuje poprawą w strukturach społecznych, zawodowych i bytowych. Swoimi działaniami ukierunkowanymi na pomoc podopiecznym i podnoszeniem standardów placówki daje wyraz bezinteresownego zainteresowania w sferze pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Realizacja licznych projektów, dofinansowań, kursów, szkoleń, grantów, wyjazdów i wycieczek to w całości zasługa długoletniej współpracy z różnymi instytucjami państwowymi i prywatnymi. Organizatorka wielu spotkań integracji społecznej, inicjatorka licznych wyjazdów, wycieczek dla podopiecznych i ich rodzin.
Na szczególną uwagę zasługują ostatnie lata intensywnych prac związanych z pozyskaniem funduszy na remont i modernizację Warsztatu Terapii Zajęciowej z PFRON – Wyrównywanie Różnic Między Regionami III- obszar F na kwotę 600 tysięcy złotych. Pozwoliło to na gruntowną modernizację placówki i doposażenie w niezbędne pomoce terapeutyczne, zapewniło uczestnikom i pracownikom godne i bezpieczne warunki terapii i pracy. Na przestrzeni swojej trzydziestoletniej nienagannej pracy zyskała poszanowanie i uznanie zarówno wśród podopiecznych, ich rodzin i opiekunów, a także pracowników, oraz lokalnej społeczności.
Skromna, wrażliwa, z dużym poczuciem empatii stanowi wzór do naśladowania dla wielu z nas. Swoją pracą na rzecz osób z niepełnosprawnościami i społeczności lokalnej przyczynia się nieustannie do rozwoju kulturalnego, społecznego i godnego życia osób z niepełnosprawnościami nie tylko na płaszczyźnie gminnym, ale również powiatowym.
(tekst Powiat Słupecki)









